Anabolics
Search More Than 6,000,000 Posts
Results 1 to 39 of 39
  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the gym
    Posts
    4,195

    Is this enough anavar? hahhahahahahahhahahahhahaha

    Just got me some more var, pretty fair deal. 300 15mg tabs for 600 bucks. Now all I need is a few kits of growth and some humulog and my winter lean mass project is on it's way!!!! (as I pat myself on the back)

  2. #2
    RoidGut's Avatar
    RoidGut is offline Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    It's dark in here......
    Posts
    650
    Quote Originally Posted by stayinstacked
    Just got me some more var, pretty fair deal. 300 15mg tabs for 600 bucks. Now all I need is a few kits of growth and some humulog and my winter lean mass project is on it's way!!!! (as I pat myself on the back)
    WOW...that's a lot of coin for var...

  3. #3
    heckler45_2000's Avatar
    heckler45_2000 is offline Associate Member
    Join Date
    Aug 2002
    Posts
    430
    What kind of Anavar did you get?

  4. #4
    taylor26's Avatar
    taylor26 is offline Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    GYM
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by RoidGut
    WOW...that's a lot of coin for var...
    I'll say that's quite the chunk of change bro

  5. #5
    TRE's Avatar
    TRE
    TRE is offline Anabolic Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    OC
    Posts
    2,523
    var is expensive but if you got the money

  6. #6
    TRICK's Avatar
    TRICK is offline Associate Member
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Las Vegas
    Posts
    286
    dude, thats a lotta fvckin money! your source is probably laughin just as hard. but, you do what cha gotta do, i ain't mad at cha.

    i'm workin on my winter stack as well, 12 weeker. tren /prop/t bol, hoping to have it all plus pct for about the same. var is good, but G-damn thats high!

  7. #7
    TRICK's Avatar
    TRICK is offline Associate Member
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Las Vegas
    Posts
    286
    when clinton was prez, it woudn't be an issuse. but g dub has got my ass on lockdown, i have to grow my own chickens!!! me bush/cheney

  8. #8
    smokethedays's Avatar
    smokethedays is offline Veni, Vedi, Vici.
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    In The Kitchen :)
    Posts
    4,548
    Blog Entries
    1
    fair deal my ass, $600 for 300 tabs!!!!!!!

  9. #9
    RoidGut's Avatar
    RoidGut is offline Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    It's dark in here......
    Posts
    650
    Quote Originally Posted by smokethedays
    fair deal my ass, $600 for 300 tabs!!!!!!!
    AGREED!!

    I spent $565 us and got 20 grams worth...saving that one for the winter tho

    you got 4.5 grams...ouch....not making fun of ya at all bro, just that your supplier is taking you to the cleaners!
    Last edited by RoidGut; 08-23-2005 at 06:40 PM.

  10. #10
    magic32's Avatar
    magic32 is offline AR-Elite Hall of Famer
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Omnipresent
    Posts
    6,110
    Good deal man,

    As you have probably noticed anything you say about Var on this site is going to heavily criticized. Just a fact of life here. From what I've seen and just purchased you did quite well. We've got the cash and need, so I lets Var til the party ends.

    M.

  11. #11
    mark956101957's Avatar
    mark956101957 is offline Anabolic Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    NorCal
    Posts
    2,152
    Var is great but for $600 for only 4.5 grams you said that was a fair deal. Which it is not epecially when you can get your own powder for one quarter the price if not better and simply make liq anavar . Var is good shit though.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the gym
    Posts
    4,195
    What do you guys mean not a good deal!!!!??? 600 bucks for 300 tabs of var, did you see where I said they were 15MG TABS??? I've seen 100 5mg's go for 200 before, you need to get your shit up to date and quit buying into this trendy mainstream bullshit that often lurks around here. Thats 2 bucks a tab for 15mg people, now how is that not a fair deal? The tabs are pink in color, not sure if it's IP or not, I'll have to check with him. He told me the brand before I just forgot.

  13. #13
    Teegunn's Avatar
    Teegunn is offline Banned
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    555
    This must be the IP var.
    Last edited by Teegunn; 08-30-2005 at 04:54 PM.

  14. #14
    SensP is offline Associate Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    358
    Yeah, comparing the price of ready-made tabs and powder is not really fair anyway. Of course powder is going to be much cheaper, but not everybody wants to brew their own gear.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the gym
    Posts
    4,195
    Quote Originally Posted by Teegunn
    This must be the IP var. If so, you can get these a lot cheaper. You can get 380 15mg IP var tabs for $300.00.
    I just dont see how what I paid is really high. In my neck of the woods people are paying 2 bucks a tab, and those are 5mg's!! In south Florida anadrols can go for 5 bucks a tab easy!! Alot of it depends on where you are and who you go through. There are great deals from internet sources, but look at how many posts there are about"Oh ****, got a knock on my door from feds" I'm aware that you can get them cheaper, but in the whole scheme of things I didnt get ripped off at all.

  16. #16
    Teegunn's Avatar
    Teegunn is offline Banned
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    555
    Quote Originally Posted by stayinstacked
    I just dont see how what I paid is really high. In my neck of the woods people are paying 2 bucks a tab, and those are 5mg's!! In south Florida anadrols can go for 5 bucks a tab easy!! Alot of it depends on where you are and who you go through. There are great deals from internet sources, but look at how many posts there are about"Oh ****, got a knock on my door from feds" I'm aware that you can get them cheaper, but in the whole scheme of things I didnt get ripped off at all.
    Well, for IP var it is a little high.
    Last edited by Teegunn; 08-30-2005 at 04:54 PM.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    nor-cal(yay area)
    Posts
    585
    yeah those are IP, and ask around cuz i dont know 4 sure but i think you should chew those. i took some bd var for 5 weeks and got some good strength out of it and then switched to the pink 15 ip's for 3 more weeks and just heard recently about chewing them, and now it makes sense to me why my gains seemed to peak and then level off right at the switch.

  18. #18
    bigger is offline Senior Member
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,142
    Quote Originally Posted by RoidGut
    AGREED!!

    I spent $565 us and got 20 grams worth...saving that one for the winter tho

    you got 4.5 grams...ouch....not making fun of ya at all bro, just that your supplier is taking you to the cleaners!
    ok ROIDGUT , battleling prices ay, i can get 20g var powder for less than 220usd . but wtf am i going to do wihth it.


    the price is fair if your willing to pay, (600usd) otherwise dont, but i thing you got pritty screwd, hope you get a new source.

  19. #19
    RoidGut's Avatar
    RoidGut is offline Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    It's dark in here......
    Posts
    650
    Quote Originally Posted by bigger
    ok ROIDGUT , battleling prices ay, i can get 20g var powder for less than 220usd . but wtf am i going to do wihth it.


    the price is fair if your willing to pay, (600usd) otherwise dont, but i thing you got pritty screwd, hope you get a new source.
    Wow...hey bro...don't go off on my for no reason....i wasn't flaming him for paying what he did and don't recall ever saying I was paying the cheapest prices....he commented on how good a deal he was getting which it clearly is not....as for what you pay...GOOD FOR YOU...i am sure there are others out there that pay even less...so YOU LOSE!!!

    don't know why you had to take this to another level....

  20. #20
    mark956101957's Avatar
    mark956101957 is offline Anabolic Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    NorCal
    Posts
    2,152
    Quote Originally Posted by SensP
    Yeah, comparing the price of ready-made tabs and powder is not really fair anyway. Of course powder is going to be much cheaper, but not everybody wants to brew their own gear.
    You are correct not everyone wants to go to the trouble of mixing the powder into peg 300 and putting it on the stove in a pan of hot water for 5 minutes and saving hundreds of dollars. But I will do it no other way! No, it is insane what they charge out there for anavar pills. Especially when you need at the very least 40mg ED! Crazy!

  21. #21
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the gym
    Posts
    4,195
    Quote Originally Posted by mark956101957
    You are correct not everyone wants to go to the trouble of mixing the powder into peg 300 and putting it on the stove in a pan of hot water for 5 minutes and saving hundreds of dollars. But I will do it no other way! No, it is insane what they charge out there for anavar pills. Especially when you need at the very least 40mg ED! Crazy!
    I've made some pretty good gains off 30mg/day, but thats probably just because its my first run with anavar . I actually upped it to 45 mg a couple days ago once I found out there was more on the way.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the gym
    Posts
    4,195
    Quote Originally Posted by armwrestler22
    yeah those are IP, and ask around cuz i dont know 4 sure but i think you should chew those. i took some bd var for 5 weeks and got some good strength out of it and then switched to the pink 15 ip's for 3 more weeks and just heard recently about chewing them, and now it makes sense to me why my gains seemed to peak and then level off right at the switch.
    yeah, my source told me to chew em too. I thought he was full of shit when I heard it but maybe theres some truth to it now that I've heard it from others. Oh well, cant hurt I suppose

  23. #23
    flyhalf's Avatar
    flyhalf is offline Associate Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    michigan
    Posts
    324
    sorry for this dumb question but why do u have to save it up for the winter? is gear harder to get during the winter months?

  24. #24
    Logan13's Avatar
    Logan13 is offline Banned
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    USA
    Posts
    6,864
    Quote Originally Posted by bigger
    ok ROIDGUT , battleling prices ay, i can get 20g var powder for less than 220usd . but wtf am i going to do wihth it.

    Damn, 20g var powder for $220? Very interested.

    -Logan13

  25. #25
    boywonder10101 is offline Associate Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Houston, TX
    Posts
    454
    He is just doing a winter cycle there flyhalf. The only stupid ? is the one not asked.

  26. #26
    Liftgod84's Avatar
    Liftgod84 is offline Associate Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    286
    Quote Originally Posted by Logan13
    Damn, 20g var powder for $220? Very interested.

    -Logan13
    That is insane, I can get 7.5 grams for around 650, but 20g for 220, I am impressed. I am with you logan.

  27. #27
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the gym
    Posts
    4,195
    Quote Originally Posted by boywonder10101
    He is just doing a winter cycle there flyhalf. The only stupid ? is the one not asked.
    Well, I'll be honest with you. before I'm off my current cycle I'm worried about what I'm getting my hands on for the next cycle. I've been on juice for like 28 weeks out of this year already, after this show it's time to take a break, a long one. Thats why I'm only doing some GH,slin and a little var for about the next 6 months or so.

  28. #28
    BooCooo's Avatar
    BooCooo is offline Associate Member
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    203
    you should have paid half that for ip

  29. #29
    mark956101957's Avatar
    mark956101957 is offline Anabolic Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    NorCal
    Posts
    2,152
    Quote Originally Posted by stayinstacked
    What do you guys mean not a good deal!!!!??? 600 bucks for 300 tabs of var, did you see where I said they were 15MG TABS??? I've seen 100 5mg's go for 200 before, you need to get your shit up to date and quit buying into this trendy mainstream bullshit that often lurks around here. Thats 2 bucks a tab for 15mg people, now how is that not a fair deal? The tabs are pink in color, not sure if it's IP or not, I'll have to check with him. He told me the brand before I just forgot.
    And YOU need to start looking for powder and making liquid or capsule your own var and save $!!!!!

  30. #30
    eGGz's Avatar
    eGGz is offline Anabolic Member
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    The point of no return.
    Posts
    2,210
    I've seen var priced at $900 for 100 grams plus $40 for shipping. If you don't mind going international.

    Please don't ask where as I have already forgotten.

  31. #31
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the gym
    Posts
    4,195
    Quote Originally Posted by eGGz
    I've seen var priced at $900 for 100 grams plus $40 for shipping. If you don't mind going international.

    Please don't ask where as I have already forgotten.
    I wont go international, especially with 100 grams, no way in hell

  32. #32
    bigger is offline Senior Member
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,142
    Quote Originally Posted by stayinstacked
    I wont go international, especially with 100 grams, no way in hell
    then no cheap gear.

  33. #33
    lfrisbee's Avatar
    lfrisbee is offline Associate Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Washington
    Posts
    328
    I can get my entire var cycle for under 200...

  34. #34
    bigger is offline Senior Member
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,142
    Quote Originally Posted by lfrisbee
    I can get my entire var cycle for under 200...

    good for you, one var cycle is about 2 g, then i spend 20usd for one cycle,
    i guess nobodey gives a shit what other pple paying, every price is a fair price as long you are willing to pay.

    Baron made me realize that, its fair to me, if you wanna have em you gotta pay for em. but 600usd is far to mutch for tiny 4,5g

  35. #35
    lfrisbee's Avatar
    lfrisbee is offline Associate Member
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Washington
    Posts
    328
    Quote Originally Posted by bigger
    good for you, one var cycle is about 2 g, then i spend 20usd for one cycle,
    i guess nobodey gives a shit what other pple paying, every price is a fair price as long you are willing to pay.

    Baron made me realize that, its fair to me, if you wanna have em you gotta pay for em. but 600usd is far to mutch for tiny 4,5g
    Thanks for being a dick and jumping all over me and then reiterating my point. Great post.

  36. #36
    bigger is offline Senior Member
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,142
    Quote Originally Posted by lfrisbee
    Thanks for being a dick and jumping all over me and then reiterating my point. Great post.
    didnt mean to be an arse!, sorry bro, didnt mean to insult you, no hard fealing bro,

    i put level 4th spell , be friends on you, se no problem!

  37. #37
    Booz's Avatar
    Booz is offline AR-Elite Hall of Famer
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    E London,no SOURCES given
    Posts
    14,226
    var is worth wat people will pay for it!!!!who cares who gets it cheaper or dearer!!as long as you are happy with wat youve paid,fukc everybody else!!



  38. #38
    MaNofSteeL is offline Associate Member
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    496
    11$/gram.

  39. #39
    bigger is offline Senior Member
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,142
    Quote Originally Posted by MaNofSteeL
    11$/gram.
    yay...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •