I was just curious how much money you guys spend on food each week? I can spend around $200.00 for my wife and I. I have one friend who drops $300.00 just on himself. I can only imagine what Pro's spend each week![]()
Thank's,
CARNIVORE
I was just curious how much money you guys spend on food each week? I can spend around $200.00 for my wife and I. I have one friend who drops $300.00 just on himself. I can only imagine what Pro's spend each week![]()
Thank's,
CARNIVORE
Too much even w/Costco.
It's just the lifestyle that demands you eat wholesome good food, and it's a bit more $$ than eating sh*t, but worth it IMHO.
~SC~
I spend about $400 a month. too much for a student..
About $84 a week
between 50-65 a week.
My wife is in the iron game as well so it's a 100 each and I could spend a lot more, just like you guys.Originally Posted by CARNIVORE
Originally Posted by cpt steele
"about" 84... lol
about $91.34... but on average: $91.343
About $300/ week...
But closer to $91.343958607.440000059666887.5544.4....Originally Posted by EatRite
Right? That only makes sense.........
~SC~
Originally Posted by CARNIVORE
what the he11 does he buy??? thats 1.2k a month!!!![]()
for a chick? you buy alot of lobster and steak I take it?Originally Posted by PaRiS2005
![]()
Originally Posted by SwoleCat
sorry my numbers were slightly off... i sincerely apologize
Is that a lot?
All good, just don't let that happen again!
~SC~
Originally Posted by SwoleCat
![]()
seriously though... how can you spend 1.2k a month on food for yourself paris???? jesuuus thats a lot
Jay cutler spends like 25k a year "just on sushi," and 50k total. (read it in an interview with him)
Personally, 100/wk.
Steaks, chicken, breads, pastas, fruits and veggies...all the good stuff...Originally Posted by PrairieDawg
![]()
![]()
But I'm not a fatass...just gotta fast metabolism...
Originally Posted by PaRiS2005
yea i get all that too, but i dont spend that much... maybe 100 a week max...
i eat 2 steaks a day, 4 chix breasts, well i eat a lot of the same food you eat....
you must live in NY City or something, or in Wayne Pa... or one of the many other expensive places to live at... but the prices shouldnt be 3x mine.............
whatever, i'm just a better shopper than you, i can smell a sale from isles away... guess you just dont have that sixth sense....![]()
LoL...I'm a girl too...I need other things besides food...I live in TX
I buy wholesaleOriginally Posted by EatRite
Now its $84 for my food but if I add in my whey and other stuff it could be more
![]()
i spend about $90 a week not counting the wife and kids stuff
My friend is a freak, 5'-9, 275lbs and never comes off. What can I sayOriginally Posted by EatRite
![]()
wow..
Originally Posted by PaRiS2005
i see... i thought u were just talking about food... i was thinkin you were at least 450 lbs, possibly almost half a grand... jk![]()
Oh, you know me...I'm a lard as$Originally Posted by EatRite
![]()
Originally Posted by PaRiS2005
thats what a figured
![]()
$200 CDN a month
More cushion for the pushin...lmao...Wow...I'm really glad I'm not fat...
Originally Posted by PaRiS2005
hey dont feel bad, fat chics need love too...
they just gotta pay for it...
does anybody know what that is from... if so i'll be pretty excited...
I pay a grand total of...........................$0ahhh the joys of going to costo with the family.
Ahhhh the joy of food stamps...JUST KIDDING!!!!! Sorry if I offended anyone...
uhmm.. i put down a lil over 200 a week ><
we fat kids love our NattyPeenutBudder and Turkey!~
This is how much I spend on groceries, including supplements every month. When I'm cutting I'll generally spend between 350-400/month. When I'm bulking I'll spend close to 600/month
oh hell 400$ month on suppls, 200+week on groceries.. thank god UncleSam Pays me to goto skewl and pays my tuition
Don’t laugh but I only spend about $15-30 a week if that. I buy chicken quarters when they are on sale and freeze them, buy those cheap $5 roast and cut them into steaks. For carbs I’ll eat oats or brown rice which are very cheap. I do not throw away anything and have been known to eat rotten chicken and steak/roast. I can recall one night my girl friend throwing away the bad milk…the next morning I picked it out of the garbage and put it on my oatmeal.
No shame in my game, I’m a cheap ass and I’m proud!
I have a protein shake after every work out, and my friends house though, lol
Originally Posted by EatRite
![]()
"well you could whore yourself out to 500 fat chicks for 100 dollars each. or 50 really fat chicks for 1000 dollars"Originally Posted by l6873
i shop for me and my girl and ever week is like $175 to $200.
Originally Posted by symatech
this episode was on last night.....but I fell asleep....i love family guy...oh and I spend about 75-100 wk
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)