if you research somewhat the content and how much of what you're getting and what is necessary for you, you would find yourself that 40$ a month is a rip-off for something you wont even feel the benefit, where otherwise if you invest in individual higher quality vitamins and minerals it will cost you less than 40$ a month for a longer run and for greater and better content. If we did a homework on research - there are lots of cash savings, lots of it, and benefit your health too, or we can all enjoy the spare cash we have and just throw them out with animal pak etcI myself went trough maybe 10+ boxes of 44pcs each can, and boy I tell you, a waste of money, I got nothing beneficial but in a general overview - lethargy, upset digestion-stomach, sleepynes during the day, neon-green/yellow urine and a big bill for the sh!t that I didn't even benefit me properly. most important vitamins I take now are cheaper mg/$ and higher potency/dosing/bioavailability compared to animal pak , so I suggest people save more money/get better content and feel ton better doing some research. Ignorance my friends is a bad habit that cost money and your health.
PS: if you feel like it anyway, youre all free to use animal pak, for some it may work well/some may respond better *genetically* , and for others it may not, however, consider this - "placebo" is a strong medicine, and it works most times too
PS #2: I used to shop around for some time and find specials where they could cost as little as 25eur~28-30$ a can of 44packs, if you feel like it works for you, be smart too.
Ignorance takes your money <-> knowledge brings you money